![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Наткнувся ось на, якщо це правда, код перво-С, що написаний покійним вже Денісом Рітчі. І на що я там звернув увагу, так це на старий стиль визначення функцій, наприклад:
і він мені видався більш вдалим за пізніший стиль:
У старого стиля є два великих плюси:
- він займе менше місця для імен параметрів. Особливо коли читаєш clearAndLongParameterNames.
- все-таки ми орієнтуємось спочатку на імені, яке має відображати суть, а тип є технічною деталлю. І ідея розділення імені і типу мені сподобалася
У зв'язку з цим виникає питання до тих, хто стикався з цим: чому старий стиль відійшов? Бо поки я бачу, тільки те, щоб дізнатися тип параметра, потрібно перемістити погляд нижче, що може ускладнити швидке розуміння сигнатури функції.
Натомість у старому стилі був акцент на семантиці: спочатку видно імена параметрів, які повинні передавати суть того, що передається у функцію. Це дозволяє швидше зрозуміти призначення кожного аргументу, не відволікаючись на деталі типу.
А ще це зменшення візуального шуму: при наявності багатьох параметрів, вказівників або параметрів зі складними типами, оголошення типів в окремому блоці може візуально відокремити семантичну інформацію (імена) від технічної (типи), що потенційно полегшує сприйняття.