Я використовую Raspberry Pi з двох причин. По-перше, моя робота пов’язана зі всяким залізяччям, і зручно мати мобільне середовище програмування на базі Linux, що містить GPIO. Звичайно, у мене є ноутбук, але я віддаю перевагу великому монітору, повнорозмірній клавіатурі та мишці.
Друге – я з України. Як відомо, нашу енергетичну інфраструктуру постійно атакують, тому я працюю коли світла нема. Отже, потрібно щось нарішать з живленням. На щастя, у мене стабільне 12 В, тому я можу
підняти його до 14 В для монітора та зменшити для RPi5.
Нещодавно я купив Raspberry Pi 5, який потужніший за RPi4. Але для RPi5 потрібен адаптер живлення принаймні 3 А та краще охолодження. Це може спричинити проблеми, якщо RPi5 використовується в компактних рішеннях, або якщо ви не можете використовувати стандартний адаптер живлення. Мені потрібно знати енергоспоживання та робочу температуру RPi5 для моїх типових завдань, таких як кодування, перегляд Інтернету та YouTube.
Споживання струмуЗаміряв струм споживання на 5 і 12В. В адаптері
HV-514 вже є вбудований амперметр, а струм перед адаптером я вимірював мультиметром. Пікове значення становить 0,6А для 12В і 1,1А для 5В. Адаптер 12–5 В трохи нагрівся. Отже, можна спробувати компактний адаптер постійного струму на 2А, наприклад
HLK-10D1205B.
Значення температуриКорпус RPi5 за замовчуванням має поганий дизайн. По-перше, це погана вентиляція. Під час перегляду YouTube у форматі Full HD RPi5 нагрівся до 63°C, коли було знято верхню кришку. Під час перегляду Інтернету та програмування було 56°C. По-друге, корпус не має гвинтів і мені не сподобалося, як все це тримається. По-третє, жахливо незручний доступ до GPIO або камери. На щастя, знайшовся старенький корпус від RPI4 за два бакса, який після деякої кастомізації та встановлення тихого рідного вентилятора виявився кращим за оригінальний, та ще й меншим. Під час перегляду YouTube у форматі Full HD RPi5 нагрівався до 56°C і до 52°C під час перегляду інтернету та програмування.

Отже:
RPi5 прєкрасєн, але я б не став витрачати гроші на рідний корпус.
Пасивного кулера недостатньо, активне охолодження обов'язкове, але рідний кулер тихий.
Ще я замінив рідний радіатор
на такий.