balu: (Default)
Поки що я активно експерементую з geminy та grok. Grok помітно краще розуміє і кодить, а geminy краще пояснює, кодить можна не витрачати часу. Втім, за grok-ом теж потрібен ретельний нагляд і постійні уточнення задачі. І помилки ШІ теж ловлю постійно. Власне, часто швидше самому написати, ніж пояснювати.
Втім, grok знайшов у мене досадну потенційну помилку — ділення на нуль. В моєму коді до цього не повинно було дійти, але задача може змінитись, попередній код переробитись, за ділення на нуль забудеться і тоді програма закрешиться.
Наразі ШІ, що я використовую не відміняє розуміння мови і задачі людиною.
balu: (Gene Kranz. Запарка.)
Цікаво, китаєць ліспік перевинайшов чи знає і любить? Ну і про дужки, щоб два рази не вставать.

balu: (Gene Kranz. Запарка.)
Все-таки дивує, як народ не розуміє простих речей, що гризти граніт науки складно, боляче і нудно. Є тільки три речі, які мотивують це робити: гроші, фан та страх.
З грошима у нас традиційно не складається: ворюга, чиновник, перекуп, онліфанщиця чи, навіть, сантехнік зароблятимуть більше, ніж людина, яка з дитинства ботанила матан. А нєт дєнєг, то нєт і любві.
Зі страхом востаннє працювало ше за товаріща сталєна, який освіту заточував під індустріалізацію. І обсяг освіти був суттєво меншим, а програма суттєво краще, тож 7 класів відучився і на завод. Тоді це працювало, а зараз обсяг освіти, відповідно, збільшився (показувати роботу для чиновника від освіти ніхто не відміняв), а підготовка вчителів і підручників стала гіршою. І це вбиває третю мотивацію:
Фан. Фан є там, де є творчість. У школі нема творчості, там є вчителі з рабським світоглядом, недооцінені і перевантажені всяким непотрібним лайном і діти, яким ця школа остогидла. Винятки є, але їх щезаюче мало.
Нема бази для системи освіти і науки. І з середини, демократичним шляхом, цього вже не виправити.
Що робити, якщо хочеш займатись матаноємною спеціальністю? Виїхати туди, де в таких людях зацікавлені.
balu: (Default)
Я не користуюсь тєлєгою і навіть уявити не можу, які незаперечні переваги вона має, що люди не можуть знайти альтернативу. А що вас примушує користуватись ворожою тєлєгою під час війни з кацапами?

ЗІ Дією я теж не користуюсь приблизно з тих же міркувань.
balu: (Default)
Взнав тут, що учоні придумали NSDR — техніку глибокого розслаблення. Я з цим знайомий, оскільки чимало років практикував йогу, а в ній є й техніка розслаблення. Так от, оце Non-Sleep Deep Rest є чимось подібним на йога-нідру, де ти розслабляєшся і переходиш у стан, схожий на дрімоту, коли ти не спиш, усвідомлюєш себе і навколо себе, але ум перебуває у неактивному стані, без думок.
NSDR відрізняється тим, що є музика або відеоряд.
Варто сказати, що воно, дійсно, працює і дозволяє вибігати цілий день. Чи є якісь побічні ефекти? Є важливий для християнина: після цього молитва у мене, що називається, не йде. Чому так — не знаю. Чи є інші побічні ефекти теж не знаю.
Чи всім підійде? Для практики потрібно 20-40 хв. щоб тебе не відволікали і ти міг лягти. Ну й щоб часи були спокійні, без повітряних тривог. Можливо є якісь обмеження при психічних розладах.
Чи користуюсь я цим методом зараз? Інколи, коли сили вже всьо, а потрібно вибігати цілий день. Загалом, в християнстві чогось подібного нема, там сили даються з іншого джерела 😉
balu: (Default)
але "не надійтеся на князів, на синів людських, в них нема спасіння. Пс. 145." Я не покладаю надій ні на Харіс, ні на Трампа. Ці вибори, як вибори Тимошенко-Янукович, невідомо, що гірше.
Часи Маннергейма, Черчиля, Рузвельта, Голди Меїр, Моше Даяна, Буша, Тетчер, МакКейна та св. Папи Іоана-Павла ІІ минув. А теперешні, нездатні навіть назвати речі своїми іменами, визнати дійсні проблеми, не то, що почати їх вирішувати. Чи здатні вони хоча б усвідомити виклики?
Те, що люди голосують за оте-то от всьо — по-іншому, з ряду причин, і не могло бути.
Ми на те не дамо ради, бо цей світопорядок згнив і протирічить Божому задуму. Тому буде велика кров, в порівнянні з якою наша поточна війна — дитячий садочок і новий світовий устрій
 
 
balu: (Default)
Це другий раз (ось перший), коли російські християни /невизнаного/ православного напрямку не підтримують війну. Це все, що потрібно знати про російське православ'я.
balu: (Default)
В результаті мого невосторженного відношення до Трампа сфомулював таке:

Не можна одночасно бути дуже грішним, багатим та тупим. Швидко зїдять і правильно зроблять.

Втім, схоже, десь нагорі на нас ще є плани, інакше я не можу пояснити, як за таких несприятливих вхідних ми досі існуємо.

UPD. Для історії, тут кілька посилань на яких базується моє насторожене відношення:
Моє насторожене відношення до нього базується не на газеті "Правда", а на словах самого Трампа (оне, тво; сам ролік потерли, але я його дивився і посилання на текстову частину з його слів записано вірно©). Ось позиція Венса, віцепрезидента Трампа, його сина раз, два, та й інше, по мєлочі раз, два. І, ось позиція віцепрезидента 2024-го року.
Можливо я неправильно інтерпретую, але ця позиція, на мою думку, є консолідованою і негативною для нас.

balu: (Default)
Вітаю, Mark Shuttleworth, вам вдалося зробити Linux з людським обличчям, яким я користуюсь майже 20 років. Дякую.
balu: (Ой-вей)
Ігри з ШІ показали, що воно прикольне і чудово вміє працювати з генерацією текстів, простого коду і т.і. Втім, на найменшу нестандартну задачу генерується купа води.
Тому, зараз, статті та форуми рулять. Навіть коли дають хибні відповіді, оточуючий контекст приносить користь.
Але ШІ помічний у кращому переформулюванні незрозумілих моментів. Вцілому, використання його займає 5-10% запитів.
balu: (Default)
Я колись писав про те, що християнство має проблеми з термінологією, що доводиться пояснювати початковий зміст. Ось Митрополит Епіфаній пояснює про смирення, що це прийняття ситуації якою вона є, і що це прийняття — початок виправлення проблем. Колись і я писав про це.
balu: (Default)
Тут зайшла про них мова, а я якось ними не протащився. Можливо тому, що на фоні Єфремова вони були дуже вторинними. А Єфремов, свого часу, вплинув на світогляд, слава Богу потім попустило, після того, як поспілкувався з фанатами.
balu: (Default)
До посту Забужко. Проблема Федька-Халамидника і іншої укро-літератури не у стражданнях, а у безпросвітності. Мало показати проблему, потрібно показати вихід та винагороду за стійкість. Що англійська література і робить. І християнство теж.
Інакше, це шлак, а не література.

Пс. 121

Oct. 1st, 2024 10:00 pm
balu: (Default)
Нехай не спить, не дрімає вартовий Ізраїлю.
balu: (Default)
Tcl/Tk 9.0? З нововведень:
  • Access to OS facilities: notifications, print, and tray systems
  • Scalable Vector Graphics: partial support in images, extensive use to enable scalable widget and theme appearances.
Все б могло скластися по-іншому.

balu: (Default)
Я використовую Raspberry Pi з двох причин. По-перше, моя робота пов’язана зі всяким залізяччям, і зручно мати мобільне середовище програмування на базі Linux, що містить GPIO. Звичайно, у мене є ноутбук, але я віддаю перевагу великому монітору, повнорозмірній клавіатурі та мишці.
Друге – я з України. Як відомо, нашу енергетичну інфраструктуру постійно атакують, тому я працюю коли світла нема. Отже, потрібно щось нарішать з живленням. На щастя, у мене стабільне 12 В, тому я можу підняти його до 14 В для монітора та зменшити для RPi5.
Нещодавно я купив Raspberry Pi 5, який потужніший за RPi4. Але для RPi5 потрібен адаптер живлення принаймні 3 А та краще охолодження. Це може спричинити проблеми, якщо RPi5 використовується в компактних рішеннях, або якщо ви не можете використовувати стандартний адаптер живлення. Мені потрібно знати енергоспоживання та робочу температуру RPi5 для моїх типових завдань, таких як кодування, перегляд Інтернету та YouTube.
Споживання струму
Заміряв струм споживання на 5 і 12В. В адаптері HV-514 вже є вбудований амперметр, а струм перед адаптером я вимірював мультиметром. Пікове значення становить 0,6А для 12В і 1,1А для 5В. Адаптер 12–5 В трохи нагрівся. Отже, можна спробувати компактний адаптер постійного струму на 2А, наприклад HLK-10D1205B.
Значення температури
Корпус RPi5 за замовчуванням має поганий дизайн. По-перше, це погана вентиляція. Під час перегляду YouTube у форматі Full HD RPi5 нагрівся до 63°C, коли було знято верхню кришку. Під час перегляду Інтернету та програмування було 56°C. По-друге, корпус не має гвинтів і мені не сподобалося, як все це тримається. По-третє, жахливо незручний доступ до GPIO або камери. На щастя, знайшовся старенький корпус від RPI4 за два бакса, який після деякої кастомізації та встановлення тихого рідного вентилятора виявився кращим за оригінальний, та ще й меншим. Під час перегляду YouTube у форматі Full HD RPi5 нагрівався до 56°C і до 52°C під час перегляду інтернету та програмування.
Корпус RPi4 до та після переробки
Отже:
RPi5 прєкрасєн, але я б не став витрачати гроші на рідний корпус.
Пасивного кулера недостатньо, активне охолодження обов'язкове, але рідний кулер тихий.
Ще я замінив рідний радіатор на такий.

Profile

balu: (Default)
от. Михайло

July 2025

S M T W T F S
   12345
6 789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 16th, 2025 06:40 am
Powered by Dreamwidth Studios